Ziemas dārza iekārtošana

Ziemas dārzs ir ne tikai telpa, kur zaļot un ziedēt dažādiem telpaugiem, bet tā ir unikāla vieta, kur radoši izpausties savās vēlmēs un fantāzijās. Ziemas dārzam var būt dažādas funkcijas un pielietojumi, galvenokārt tas sniedz iespēju baudīt ziedošu un smaržīgu augu burvību garajos un aukstajos ziemas mēnešos.

Ja vēlaties šādu zaļo oāzi, par to ierīkošanu jādomā savlaicīgi.

Ierīkojot ziemas dārzu pie esošas mājas, jāparedz , ka tas nav lēts prieks, tāpēc labākais risinājums plānot ziemas dārzu kopā ar mājas būvniecību. Tādejādi iespējams samazināt izmaksas.

Ziemas dārzs parasti ir stiklota konstrukcija ar individuālu risinājumu un daudzveidīgu pielietojumu, to var izmantot gan kā telpu viesībām, gan kā darba telpu vai pat bērnistabu.

Ziemas dārza ierīkošanu noteikti vajadzētu uzticēt prasmīgiem meistariem, kuri palīdzēs rast konkrēti jums piemērotu variantu.

Klasiskais ziemas dārzs ir atpūtas stūrītis ar zaļiem un ziedošiem augiem, kur labi iederas neliels baseins vai čalojošs strautiņš.

Ziemas dārzs ir radoša vieta, kur izveidot savdabīgas un dažāda augstuma augu kompozīcijas. Šīs augu grupas var papildināt, gan ar interesantiem akmeņiem, gan izgaismot augus ar gaismas prožektoriem.

Izvēloties klasisko ziemas dārzu ar zaļajiem augiem, vajadzētu pieaicināt profesionālus dārzniekus, ar kuriem kopīgi varēsiet apspriest kādus telpaugus izvēlēties un citas būtiskas detaļas, kuras nepieciešamas, lai augi justos labi, piemēram, apgaismojums, laistīšana, u.c.

Augu grupās labi iederēsies fikusi, palmas, spatafīlas, antūrijas, gumijkoki, kaktusi, papardes un citi.