Zāliena pļaušana

Zāliena pļaušana, zāles pļaušana, pļavu pļaušana, grāvju, nogāžu un lielu teritoriju pļaušana – šie ir pakalpojumi, kurus profesionālā līmenī piedāvā veikt SIA „Gartens”. Uzņēmumam ir plašs specializētās tehnikas klāsts, lai šie darbi tiktu veikti ātri un kvalitatīvi.

Viens no skaista zāliena priekšnosacījumiem ir laicīga un pareiza pļaušana, izmantojot atbilstošu tehnisko aprīkojumu. Pavasarī zālienu sāk pļaut, kad tas ir sasniedzis 5 – 7 cm garumu. Tikko ir iespējams, no zāliena jāizgrābj vecā zāle.
Veicot nākamās pļaušanas augstumu var samazināt, saulainās vietās līdz 3 cm, bet ēnainās vietās 5 -7 cm, jo ēnainās vietās zālei ir lēnāks fotosintēzes process un, lai zāle varētu pietiekami labi attīstīties, tās stiebriem ir nepieciešama lielāka virsmas platība saules gaismas absorbēšanai.
Karstā vasaras laikā zālienu labāk atstāt 5 -7 cm garu, tad tas ir labāk pasargāts no izdegšanas. Tas nav nepieciešams, ja dotajā platībā ir ierīkota laistīšanas sistēma, kas jebkuros laika apstākļos nodrošina optimālu mitruma daudzumu.

Tikko iesētu zālienu pirmo reizi pļauj, kad tā garums sasniedzis 10 -12 cm vai arī ātrāk, ja zālienu sāk pārmākt nezāles. Pirmajā pļaušanas reizē zālienu pļauj 5 -7 cm augstumā bez savākšanas, tā to vairāk pasargājot no izdegšanas; otrajā reizē – 5 cm augstumā. Tālāk jau var pļaut tāpat, kā vecāku zālienu.

Zālienu var pļaut gan nopļauto zāli uzreiz savācot, gan arī to atstājot zālienā.
Pļaujot bez savākšanas, zāliens ir mazāk jāmēslo, karstā vasarā tas mazāk izdeg. Tomēr nenovāktais zāliens uz augsnes virskārtas ar laiku veido filcam līdzīgu blīvu slāni, kurš traucē normālu zāles augšanu. No tā var izvairīties pavasarī nogrābjot veco zāli, veicot zāliena vertikulēšanu un/vai aerēšanu.