Priežu mizu mulča – tās nozīme dārza kopšanā

Priežu mizu mulča – tās nozīme dārza kopšanā

Mūsdienās lielākā daļa daiļdārzu īpašnieku ir pietiekoši noslogoti savos pamatdarbos, lai nevēlētos brīvajā laikā pavadīt garas darba stundas kopjot un uzturot dārzu. Lai ietaupītu laiku,kā arī lai dārzs sniegtu estētisko baudījumu, ir pieejami daudz un dažādi mulčējamie materiāli. Populārākais un praktiskākais no tiem ir priežu mizu mulča.

Uzklāta vajadzīgajā biezumā (5-7cm), tā būtiski ierobežo nezāļu augšanu, uzlabo augsnes struktūru, mitruma un gaisa ietilpību, kā arī paaugstina lēni sadalošos organisko vielu saturu augsnē. Uzlabo augsnes gaisa un ūdens caurlaidību, veicot mitruma daudzuma un temperatūras regulāciju (nodrošina siltumu augu saknēm ziemā un vēsumu vasarā). Un, protams, mulča piešķir dārzam skaistu, sakoptu izskatu.

Pirms mulčas uzklāšanas dobēm ir jābūt izravētām un salietām. Tā kā priežu mizu mulča lēnām satrūd un mineralizējas, tā jāatjauno vidēji ik pēc 2 gadiem. To atjauno uzklājot 2-3 cm biezu slāni. Mulča pārsvarā ir pH vāji skāba līdz neitrāla (5,5- 6,5), līdz ar to, piemērota gandrīz visām augu sugām. Galvenais, ko vajadzētu ievērot, lai augi netiktu pārāk daudz apbērti. Tas kavē augu augšanu un var novest pat pie bojāejas. Minimālu mulčēšanu veic augiem, kuriem patīk sausa, saules sasildīta augsne, piemēram, īrisiem.

Tirdzniecības vietās iespējams iegādāties dažādas frakcijas priežu mizu mulču.
Frakciju izvēlas pēc pielietojuma veida:
• Līdz 5mm smalko frakciju izvēlas, ja mulčē vasaras puķes, ziemcietes, viršus, u.c. zema auguma augus;
• 5 līdz 30mm vidējo frakciju izvēlas, ja mulčē nelielus krūmus, skuju kokus, dzīvžogus;
• 30 līdz 80mm frakciju izvēlas liela auguma dekoratīvo un skuju koku mulčēšanai, kā arī augļu kokiem.

Piedāvājam iegādāties mulču arī pie mums

Lai veicas darbos!
SIA “Gartens” darbu vadītāja Dzintra Drozdecka