Dārza darbi pavasarī

Nu jau, kad nojaušama sala un aukstā laika atkāpšanās, pārņem patīkama sajūta, ka tūlīt, tūlīt varēs sākt kārtīgi rosīties pa dārzu.

daži ieteikumi, kā labiekārtot un pamodināt dārzu:
  •  Ja ir noslinkots rudenī, tad pavasarī gan nogrieziet vecās, nopuvušās, pērnā gada ziemciešu lapas.
  • Atbrīvojat pa ziemu piesegtos augus (rozes, rododendrus, bukšus). Noņemiet skujas, džutas audumus utt. Izlīdziniet pie sakņu kakliem izveidotos mulčas vaļņus, kas pasargāja augus no sala. Izgrieziett nosalušos, sausos rožu zarus.
  • Izgrābiet dobes, kurās noteikti ir pa ziemu, vēju piepūstas lapas un zari. To pašu darbību veiciet arī zālienā.
  • Zālienu būtu ieteicams vertikulēt. Vertikulēšana ir zāiena velēnas sagraizīšana 4 cm dziļumā, tādējādi veicinot gaisa apmaiņu, jauno saknīšu veidošanos, labāku ūdens uzsūkšanos. Pēc vertikulēšanas zālienu kārtīgi jānogrābj, savācot vecās, atmirušās augu daļas.Pēc nogrābšanas jūs varēsiet viegli ieraudzīt zālienā tās vietas, kur zālīte dažādu iemeslu dēļ ir izmirusi. Būs redzami tukši pleķi. Ņemiet grābekli, kārtīgi uzkasiet šos tukšos laukumus, izsējiet zāles sēklas un kārtīgi ierušiniet ar to pašu grābekli. Ja šīs vietas laistīsiet, ātrāk sasniegsiet vajadzīgo efektu.
  • Lai zāliens un augi spētu priecēt ar savu sulīgo, veselīgo izskatu, tie jānodrošina ar barības vielām. Tirdzniecības vietās pieejams plašs sortiments minerālmēslu, kuri paredzēti gan zāliena, gan dažādu augu mēslošanai. Jāatceras, ka pavasarī zālei visvairāk nepieciešams slāpeklis (N). Tas veicina skaista, intensīvi zaļa zelmeņa veidošanos. Minerālmēsli jāuzkaisa vienmērīgi, ja nē, uz pāris nedēļām zālē var būt redzamas gaišākas zonas, kur nebūsiet uzkaisījuši. Ja neesat pārliecināti, ka spēsiet kvalitatīvi uzkaisīt, tad labāk šo darbu uzticiet SIA Gartens strādājošiem profesionāļiem. Augus samēslo, pirms svaigas mulčas uzklāšanas, ar konkrētiem augiem paredzētiem minerālmēsliem. Ja nav paredzēts mulčēt, tad jānorauš esošā mulča sakņu zonā, jāuzkaisa minerālmēsli (nedrīkst bērt uz auga) un jāuzrauš atpakaļ mulča. Tādējādi augs pilnvērtīgāk izmantos visus barības elementus. Pēc minerālmēslu uzkaisīšanas, augi un zāliens jāsalej.
  •  Kad veiktas visas iepriekšminētās darbības, atjaunojiet apdobes un mulču. Mulča slānim jābūt 5-7 cm.

Visi šie darbi dārzā var prasīt ne mazums laika un pūļu, tādēļ, ja neesat pārliecināti, vai jums pietiks spēka un uzņēmības paveikt to pašiem, iesakām griezties pie mums – “Gartens” profesionāļiem.

SIA “Gartens” darbu vadītāja Dzintra Drozdecka

Apstādījumu kopšana un ierīkošana