Pretslīdes materiāli un sniega kausēšanas sistēmas

Pretslīdes materiāli un sniega kausēšanas sistēmas

Ikkatram ir gadījies paslīdēt uz apledojuša celiņa un kāpnēm. Apzinoties risku, it īpaši gados vecākiem cilvēkiem, ir izgudroti dažādi materiāli, ar kuru palīdzību ir iespējams mazināt risku saskarties ar šādām situācijām.

Ir iespējams lielākam laukumam ieklāt pretslīdes segumu, kas paradzēts ceļiem ar augstu berzes iedarbību. Pretslīdes leņķi novietojami uz pakāpienu malas – mazinot risku paslīdēt pa pakāpieniem. Pretslīdes līmlentas ir daudzfunkcionālas – izmantojamas gan uz pakāpieniem, gan uz vietām, kur nepieciešama lielāka saķere, piemēram, uz pandusiem. Līmlentas ir mitrumizturīgas un izturīgas pret sāļa ūdens un laika apstākļu iedarbību. Bet par pretslīdes materiālu ieklāšanu vai uzlīmēšanu ir jādomā laikus – pirms sala ierašanās.

Āra teritoriju apsilde ir viena no opcijām, kā segumus uzturēt lietošanai drošus augstajos ziemas mēnešos. Ja zem segumiem ir iebūvēti sniega kausēšanas kabeļi – uz ceļiem neveidojas ne sniegs, ne ledus. Kā arī sniega kušanas sistēmas darbojas kopā ar automātisku aktivizācijas ierīci. Tas nozīmē, ka sistēma ieslēdzas tikai tad, kad tas ir nepieciešams, lai lieki netiktu izšķērdēta elektroenerģija. Ar šādu teritorijas apsildi, tiek palielināta mājas vērtība un pagarināts segumu kalpošanas ilgums, bet tās ierīkošana izmaksā dārgi.

Pašvaldībās arī meklē dažādas alternatīvas, kā vislabāk un efektīvāk padarīt iedzīvotājiem ielas drošas un tīras no sniega. Viens no variantiem bija sniega kausējamā mašīna. Lai gan 2011. gadā kausējamās mašīnas iegāde tika apspriesta Jelgavā un Rīgā, to nolēma nepieņemt, jo stundas laikā iekārta sniega kausēšanai patērēja 300 litru dīzeļdegvielas, radot tikai lielāku kaitējumu videi.

 

Raksta autors: Agnese Ločmele